CD Project Red najbardziej wartościowym studiem w Europie


Polsko, oto Twój kolejny powód do dumy!Portal VGC kilka dni temu podał, że CD Project Red wyprzedził Ubisoft i został najbardziej wartościowym studiem w Europie. Wzrost wartości wiąże się z piątą rocznicą wypuszczenia na rynek gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wyprzedzony został nawet Ubisoft, którego wartość jest obecnie szacowana na 8,12 miliardów dolarów – CD Project Red przebił go o jedną setną, gdyż szacuje się go na 8,13 miliardów dolarów.

Oczywiście wynik jest naprawdę imponujący tylko w Europie – jeśli popatrzymy na 16,13 miliardów firmy Take-Two (właściciela Rockstara), 34,34 miliarda firmy Electronic Arts, 53,73 miliarda Nintendo czy 56,27 miliarda firmy Activision Blizzard, możemy dostrzec, że firmie z naszego podwórka brakuje jeszcze dużo do objęcia prowadzenia na całym świecie. Jednak nadchodzi przecież wyczekiwana premiera gry Cyberpunk 2077, a później studio ma pracować nad kolejnym Wiedźminem, więc kto wie?

Autorka: Kasia „Kasika” Kozioł


1 komentarz:

  1. Wydaje mi się, że wpływ na zarobki mają też mikropłatności w grach, które robią dużą różnicę takiemu np. Blizzardowi. Redzi na Gwincie raczej dużo nie zarabiają :/

    OdpowiedzUsuń