Sherlock Holmes: Chapter One – Frogwares zapowiedziało prequel serii!


Prequel gier o Sherlocku Holmesie ma być przygodówką z otwartym światem, w którym przy okazji rozwiązywania tajemniczej zagadki będzie można zwiedzać piękne śródziemnomorskie miasto.


Frogwares właśnie wypuściło zwiastun nowej gry z serii o Sherlocku Holmesie. Ma to być prequel, w którym młody Sherlock wraca do rodzinnego domu po śmierci swojej matki. Okazuje się, że nawet w nadmorskiej mieścinie ludzie mają wiele do ukrycia.

Twórcy przedstawiają to jako nową interpretację znanej już postaci – gracz będzie używał rozwijających się dopiero umiejętności dedukcji bohatera. Trzeba będzie odkryć spisek i dowiedzieć się, jak Sherlock jest z nim powiązany.

Grafika wygląda całkiem przyjaźnie, śródziemnomorski krajobraz nęci, tylko twarz bohatera budzi dyskomfort – wygląda bardziej na losowego typka bez charakteru, wziętego z ulicy. Jednak w końcu jakoś ten młody Sherlock musi wyglądać, wcześniej przecież takich interpretacji nie było – zapewne więc każdy wybór budziłby półświadomy sprzeciw.Wcieliwszy się w Sherlocka stojącego u bram dorosłego życia, trzeba będzie zapracować na jego przyszłą reputację – młodzieniec ma być podobno tak lotny i arogancki, jak naiwny. Towarzyszyć mu będzie oddany przyjaciel, któremu na imię Jon – nie, nie popełniłam literówki! Tak został nazwany jedyny przyjaciel Holmesa z młodzieńczych czasów. Ciekawe, czy będzie tak irytujący jak Watson z poprzednich gier?

Premiera zapowiedziana jest na 2021 rok, więc minie jeszcze trochę czasu, zanim się o tym przekonamy.

Autorka: Kasia „Kasika” Kozioł

Brak komentarzy