Magin: The Rat Stories Project na Kickstarterze


Gra zapowiada się obiecująco - tak, możecie sprawdzić demo, zanim podejmiecie decyzję o wsparciu produkcji.
Magin jest tytułem indie, łączącym cechy gier przygodowych z bogatą narracją, elementami RPG oraz karcianki, tworzony przez niezależnych polskich zapaleńców.

Na platformie Steam możemy pobrać klimatyczne demo, w którym wcielamy się w dwunastoletniego chłopca szukającego swojej matki. Już na tym etapie możemy wchodzić w interakcję z otoczeniem, przeżyć pierwszą walkę ze szczurami oraz poznać niezbyt przyjaźnie nastawionego elfa dobijającego się do karczmy, a zarys historii mówi nam, że to zaledwie czubek góry lodowej. Fabuła związana jest głównie z postaciami tytułowych Maginów, którzy muszą stawić czoła swoim mrocznym umiejętnościom i demonom. 
Jednym z najważniejszych aspektów mają być surowe konsekwencje podejmowanych wyborówGraficznie - widać, że gra inspirowana jest kultowym Darkest Dungeonco tylko dodaje jej mrocznej aury. Walki są rozgrywane za pomocą kart, które zbieramy podczas eksploracji świata oraz zakupów, a całość została okraszona piękną muzyką.

Ostatnio twórcy ogłosili zbiórkę na Kickstarterze w celu zebrania co najmniej czterdziestu ośmiu tysięcy dolarów w ciągu dwudziestu ośmiu dni. W opisie akcji dokładnie wyjaśnili, że zgromadzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na m.in. oprogramowanie, arty, animacje, opracowanie scenariusza, ścieżkę dźwiękową czy dubbing. Część pieniędzy pokryje również koszty tworzenia gry takie jak podatki i wszelkie potrzebne opłaty. Jeżeli cel nie zostanie zrealizowany, zakończą projekt.


Akcja trwa do 13 lipca, więc nie ma na co czekać - ściągajcie demo i decydujcie, czy chcecie w przyszłości poznać pełną wersję.


Autorka: Izabella „Neko” Kremer

Brak komentarzy