Pokaz Cyberpunk 2077 opóźniony ze względu na sytuację w USA

Night City Wire, w ramach którego miał odbyć się pokaz nowego projektu studia CD Projekt Red, zostało przesunięte o kilka dni.


Nie ma co ukrywać - ludzie na całym świecie oczekują nowej gry twórców Wiedźmina. Każde kolejne ogłoszenie w temacie spotyka się w ogromnym entuzjazmem ze strony fanów. Nawet to o opóźnieniu premiery gry - przecież lepiej dostać produkcję dopracowaną do ostatniego piksela, więc warto czekać - czy właśnie o przesunięciu pokazu z ważnego powodu.
Pokaz ujawniający nowe informacje na temat gry Cyberpunk 2077 miał odbyć się 11 czerwca w ramach Night City Wire. Redzi postanowili jednak zmienić datę na 25 czerwca z racji obecnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, gdzie białoskóry policjant postrzelił George'a Floyda, wywołując ogromną burzę dyskusji i protestów.

W oświadczeniu napisali:

Zdecydowaliśmy się na przełożenie Night City Wire na 25 czerwca. Wciąż chcemy podzielić się z wami nowymi informacjami o Cyberpunk 2077, ale obecnie toczą się ważniejsze dyskusje i chcemy, by zostały wysłuchane. Całym sercem sprzeciwiamy się rasizmowi, nietolerancji i przemocy.

Przypomnijmy, że premiera Cyberpunk 2077 została przełożona z kwietnia na 17 września 2020 roku. Gra ukaże się w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wciąż jednak nie otrzymaliśmy dłuższego gameplayu ani zbyt wielu szczegółów dotyczących rozgrywki.

Autorka: Natalia "Taliya" Pych

Brak komentarzy