25 typów przeciwników, czyli kolejne wiadomości o Assassin’s Creed Valhalla

Dwadzieścia pięć typów przeciwników? Kolejne wiadomości o Assassin’s Creed Valhalla.Kiedy Ubisoft zademonstrował pierwszy gameplay z Assassin’s Creed Valhalla na pokazie Ubisoft Forward, wiele uwagi zostało poświęcone przeciwnikom głównego bohatera. Konkretniej mówiąc, studio skupiło się na informacji o aż dwudziestu pięciu typach przeciwników, podkreślając, że jeszcze żadna inna gra z uniwersum nie doczekała się aż takiej liczby.

Darby McDevitt w rozmowie z GamingBolt powiedział, że ma to przede wszystkim lepiej przybliżyć graczom czasy, w których osadzono tytuł.

Wikingowie byli brutalni, ale przy tym byli także bardzo wszechstronnymi wojownikami. Chcieliśmy to podkreślić przez duży wybór broni, walkę oburącz i różne style gry udostępnione graczowi
- mówi McDevitt. 

Eivor będzie musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnikami o różnych możliwościach i stylach walki. Zaimplementowano też system obrony, który pozwala wykorzystywać słabości wrogów na własną korzyść. Każdy z ich archetypów będzie w unikalny sposób rzucał graczowi wyzwanie. Dla przykładu - niektórzy będą współpracować ze sobą, aby użyć specjalnych ataków, inni będą wykorzystywać otoczenie na swoją korzyść. Spotkamy nawet takich, którzy będą „uczyć się” ataków gracza, aby skuteczniej się bronić. 

McDevitt zaznaczył też, że wrogowie będą pokazywać swoją osobowość podczas walki. Pojawią się tacy, którzy będą się bać Eivora i będą raczej trzymać go na dystans, podczas gdy inni, o wiele bardziej zdeterminowani, będą starać się zabić swój cel za wszelką cenę, nawet jeśli sami przy tym zginą. 

Assassin’s Creed Valhalla ukaże się 17 listopada na platformach PS4, Xbox One, PC i Google Stadia. Potwierdzono też wersje na PS5 i Xbox Series X.

Co myślicie o takiej różnorodności przeciwników? Jesteście ciekawi najnowszej gry z uniwersum Assassin’s Creed?

Autorka: LittleWitch

Brak komentarzy