Goryle grają Pac-Mana - nowa piosenka Gorillaz

Gorillaz wracają z nowym projektem!


Album tworzony we współpracy z wieloma artystami nosi nazwę The Song Machine i powoli na światło dzienne wypływają kolejne utwory.

Najnowsza piosenka Pac-Man jest hołdem dla kultowej gry, która w maju obchodziła swoje czterdzieste urodziny. W teledysku opublikowanym na YouTube zobaczyć możemy - jak zwykle animowanych - 2-D, Noodle, Russela oraz Murdocka. Towarzyszy im raper ScHoolboy Q. Chociaż piosenka nagrana została przed pandemią koronawirusa, teledysk kojarzy się z lock-downem, który dotknął nas wszystkich. Sam tekst opowiada o życiu porównywanym do gry, w którym często utykamy w miejscu, ale tak naprawdę chcemy osiągać kolejne levele.

W październiku na fanów zespołu czeka nie lada gratka. Z okazji 20 rocznicy istnienia formacji Damon Albarn i artysta Jamie Hewlett opublikują pierwszy w historii Gorillaz Almanac, prezentujący wizualną historię komiksowych muzyków.

Rysowanie przez dwadzieścia lat tych samych postaci, nie może obyć się bez zmian. Przy czwartym albumie starałem się tchnąć w nich więcej realizmu. Teraz patrzę wstecz na oryginalny styl, który przypomina mi kreskówki Hanny-Barbery z lat siedemdziesiątych, na których dorastałem
- powiedział Hewlett w majowym wywiadzie dla magazynu Rolling Stone. 
Ostatecznie chciałabym stworzyć styl animacji tak dobry jak styl Chucka Jonesa pod koniec lat siedemdziesiątych. Poza tym, stać mnie teraz na kupno lepszych długopisów.

Autorka: Maja Usagi

2 komentarze:

 1. To zupełnie nie muzyka dla mnie ale na pewno znajdzie wielu zaciekawionych odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gorillaz darzę dużym sentymentem chociaż na co dzień z głośnika lecą inne nutki. Tak jak Pac-Man, gram już w inne gry, ale fajnie czasem odbyć podróż w czasie :)
  I ain't happy, I'm feeling glad
  I got sunshine in a bag
  I'm useless but not for long
  The future is coming on
  It's coming on

  OdpowiedzUsuń