Baldur's Gate III - Early Access i zabójcza woda

Przygoda z trzecią częścią Baldur's Gate może skończyć się nawet w ciągu piętnastu sekund!


Najprawdopodobniej już w tym miesiącu będziemy mogli spędzić przynajmniej kilkanaście godzin w magicznym świecie legendarnego cyklu. CEO Larian Studios, Swen Vincke, zdradził, że w porównaniu z Divinity: Original Sin 2 Wczesny Dostęp Baldura będzie dużo większy, a gracze zapoznać będą mogli się z wieloma nowościami wprowadzonymi do gry. 

Oprócz ogromnej zmiany, jaką jest walka turowa czy brak aktywnej pauzy, poznamy nowe klasy postaci. Światło na ten aspekt rzuca wywiad, którego udzielił Nick Pechenin dla serwisu Rock Paper Shotgun. Główny projektant systemów gry zdradził, że gracze będą musieli wykazywać wyjątkową ostrożność przy poruszaniu się po świecie.W przypadku, gdy naszą postacią będzie wampir Astarion, rozgrywkę zakończymy w piętnaście sekund, jeśli nieostrożnie klikniemy w płynącą obok nas rzekę Chionthar. Wampiry już tak mają. Nie przekroczą rzeki ani nie wejdą do domu bez zaproszenia. A to tylko zapowiedź smaczków, których dane będzie nam doświadczyć. Twórcy uspokajają jednak, że tak unikatowe mechaniki mają ubarwiać postaci, ale nie frustrować graczy. 

Baldur’s Gate III w pełnej wersji trafi do sprzedaży w 2021. W ramach Steam Early Access gra ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych oraz na platformie streamingowej Google Stadia. 

Autorka: Maja Usagi

3 komentarze:

  1. Uwielbiam takie smaczki w grach!

    OdpowiedzUsuń
  2. Już mi się podoba xD Divinity było bardzo spoko, więc jeśli to będzie podobne to pewnie kupię

    OdpowiedzUsuń