Factorio opuściło Early Access

Sześćdziesiąt tysięcy pozytywnych opinii na Steamie. Ogromna popularność jeszcze przed oficjalną premierą... Poznajcie grę Factorio, która wczoraj opuściła Wczesny Dostęp.


Factorio to gra studia Wube Software, która od grudnia 2012 roku była dostępna w ramach Early Accessu, a wczoraj wreszcie doczekała się oficjalnej premiery na Steamie. Produkcja jest strategią ekonomiczną w klimatach science fiction, w której budujemy i prowadzimy fabrykę na obcej planecie. Nie jesteśmy jej jedynymi lokatorami, a rdzennym mieszkańcom nie podoba się nasza obecność i nie zawahają się zaatakować. Poza tworzeniem i transportem surowców i finalnych produktów, a także opracowywaniem nowych technologii, musimy więc skupić się także na obronie - każdy miłośnik tower defense powinien być zadowolony z dostępnego asortymentu.


Głównym celem gry jest ucieczka z planety, do której potrzebujemy rakiety oraz kosmoportu. Mimo to dla wielu graczy najważniejszym zadaniem i zarazem najlepszą zabawą stała się rozbudowa płynnie funkcjonującej fabryki.
Gra posiada kilka poziomów trudności oraz możliwość grania w pojedynkę lub we współpracy ze znajomymi. W trybie single player mamy możliwość swobodnej gry oraz rozbudowaną kampanię fabularną, zaś kooperacja pozwala na rozdzielenie różnych zadań między graczy.


Gra jest już dostępna w serwisie Steam za 70 zł, a jej twórcy zapowiedzieli, że jej cena nie spadnie, gdyż nie zamierzają udostępniać Factorio na żadnych wyprzedażach.


Autorka: Natalia "Taliya" Pych

Brak komentarzy