Chcesz zagrać w DOOM na teście ciążowym?


Wczoraj informowałyśmy o prologu Skyrima do obejrzenia na teście ciążowym, a dziś czas na popularną strzelankę, którą faktycznie da się ograć.

Kiedy wczoraj wspominałyśmy o możliwości obejrzenia prologu Skyrima - słynnego RPG-a na teście ciążowym, wiedziałyśmy już, że twórca - użytkownik Twittera o nicku Foone - nietypowego konsolo-podobnego gadżetu opracował już kolejny tytuł. Jest nim DOOM z 1993 roku, FPS bijący rekordy popularności mimo upływu lat. 


Na początku Foone - podobnie jak w przypadku Skyrima - umożliwił jedynie oglądanie nagranej rozgrywki na małym monochromowym ekranie o rozdzielczości 128:32 pikseli. Wiadomo jednak, że DOOM-a naprawdę da się odpalić na wielu sprzętach elektronicznych, więc fakt, że - po wymianie ekranu i CPU - graczowi udało się faktycznie uruchomić grę na teście ciążowym, nie zdziwił nikogo aż tak bardzo. Zasługuje jednak na docenienie za tak oryginalny pomysł i jego wykonanie.Użytkownik pochwalił się, że pracuje nad kolejnymi grami do ogrania na teście ciążowym, a docelowo chce udostępnić urządzenie (najprawdopodobniej w formie instrukcji, jak je wykonać) fanom pomysłu.


Autorka: Natalia "Taliya" Pych


Brak komentarzy