Cyberpunk 2077: Night City ma swoją stronę internetową


Strona internetowa Cyberpunk 2077 Night City jest oknem na dziwną i przerażającą przyszłość.


Kolejny Night City Wire przyniósł nam kompleksowe spojrzenie na wiele szczegółów i aspektów głównej oprawy Cyberpunka 2077. Deweloperzy z CD Projekt Red zaprezentowali w pełni funkcjonalną witrynę Nocnego Miasta. Oficjalna strona internetowa Night City, podobna do prawdziwej strony każdego dużego miasta, jest bardzo szczera na temat obecnego stanu rzeczy dziejących się w tej zaawansowanej technologicznie metropolii. Zrobiona trochę w retro stylu, z ogromną ilością denerwujących pop-upów, trochę przerażającymi reklamami (słonie atakowane laserami czy oferty Prawdziwej Wody), oferuje wiele zaskakujących szczegółów dotyczących życia w wielkim, ekspansywnym mieście. Sekcje dotyczące historii, transportu i dzielnic Nocnego Miasta dopełnione są bogatą galerią fotografii. Mamy również dostęp do nieformalnych raportów o przestępczości dostarczanych przez Policję Night City. Strona rzekomo prowadzona jest przez firmę Arasaka,  która z pewnością jest głęboko wpleciona w questy w grze, zwłaszcza jeśli wybierzesz ścieżkę korpo.

Nie chcę zabierać Wam zabawy z czytania strony, więc bardzo polecam lekturę. Dla zachęty zdradzę więc, że możemy dowiedzieć się takich ciekawostek jak:

W latach 60-tych XX wieku, w wyniku szalejącej przemocy wobec kontrahentów pracujących dla firmy MeterMe, wprowadzono zakaz płatnego parkowania w mieście, co oznacza, że możesz parkować gdziekolwiek chcesz bez żadnych kosztów.

Według mediów w Night City w 2077 r. odnotowano trzykrotny wzrost przestępczości, która stała się większa niż we wszystkich innych miastach Stanów Zjednoczonych razem wziętych. Na samej górze strony głównej znajduje się nawet aktualna liczba zgonów za ten dzień. Zaraz obok napisu: "Night City - Miasto Marzeń".
Jedną z bardziej pomysłowych rzeczy w cyberpunkowej fikcji jest możliwość spojrzenia na nasze aktualne problemy w innym świetle. Ta strona działa jak satyra kapitalizmu i chciwości obecnych czasów. To genialny kawałek budowania świata. 

Redzi, robicie to dobrze.


Autorka: Maja Usagi

Brak komentarzy