Demon's Souls nie będzie jednak dostępne na PC


Sony szybko wyprowadziło graczy z błędu po pokazie PlayStation 5.


Gry zapowiedziane na PS5 budzą coraz większe emocje. Jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów jest niewątpliwe remake Demon’s Souls, którego gameplay, opublikowany na wczorajszym pokazie, po prostu ściął widzów z nóg. Niespełna pięciominutowy film zaprezentował nam wszystko, co kochamy w tej serii najbardziej - i to z tak uwielbianą charakterystyczną oprawą dźwiękową i przede wszystkim niesamowitą grafiką. 

Warto zwrócić uwagę na napisy końcowe wspomnianego powyżej gameplayu. Wynika z nich, że Demon’s Souls ma być tytułem ekskluzywnym na PS5 tylko tymczasowo - co więcej, gra ma być też dostępna na PC. Ta ledwo widoczna wzmianka rozbudziła nadzieje tysięcy fanów, szczególnie że Demon’s Souls było dostępne wyłącznie na PS3 i mimo sugestii ze strony fanów nigdy nie doczekało się innych portów. 

Niestety, Sony szybko zareagowało na pytania i skutecznie pozbawiło złudzeń potencjalnych odbiorców. Informacja o innych platformach miała być wyłącznie błędem pracownika - Demon’s Souls pozostanie dostępne wyłącznie na konsolach PS5


Wszystkich rozczarowanych może jednak pocieszyć myśl, że remake prawdopodobnie pozostanie tytułem ekskluzywnym tylko przez jakiś czas, aby nakręcić sprzedaż konsoli. W dalszej przyszłości może doczekać się wersji na Xbox i PC, tak jak pozostałe odsłony serii.

Autorka: Liriel

Brak komentarzy