DONTNOD Entertainment ogłasza datę premiery Twin Mirror


Po latach ciszy DONTNOD Entertainment w końcu rzuca okruszkiem informacji. Twin Mirror wyjdzie 1 grudnia 2020. Co wiemy do tej pory?


O Twin Mirror dowiedzieliśmy się z teasera w 2018. To psychologiczny thriller, którego akcja toczy się w Basswood w Zachodniej Wirginii. Po nadmorskiej Arcadia Bay i mroźnym Delos Crossing, kolejne „small town Americana” nie zaskakuje: całość prezentuje się jednak o wiele mroczniej niż poprzednie produkcje studia.

Wcielimy się w postać Samuela Higgsa, dziennikarza śledczego, który wraca do rodzinnego miasta, by pożegnać swego najlepszego przyjaciela… na zawsze. Okoliczności jego śmierci są owiane mrokiem, a miasteczko pełne jest niebezpiecznych wspomnień. Samuel postanawia więc poprowadzić śledztwo na własną rękę i zmierzyć się nie tylko z tajemnicami Basswood, ale i z własną przeszłością. Haczyk? Samuel Higgs posiada zaawansowany pałac pamięci. Całkiem dosłownie.


Kluczowym elementem rozgrywki będzie możliwość przenoszenia się do „Mind Palace”: fizycznej reprezentacji pałacu pamięci Samuela. Jest to osobny świat, w którym będziemy łączyć wskazówki i prowadzić rekonstrukcję zdarzeń. To nie wszystko: będzie nam towarzyszył wewnętrzny głos Samuela, Double, który pomoże – lub przeszkodzi – w śledztwie. To ważne, gdyż nasze odkrycia wpłyną na zakończenie gry… a tych, według producenta, będzie sporo.

Twin Mirror będzie dostępny na PS4, Xbox One i PC poprzez Epic Games Store. Gracze, którzy wykupią pre-order dostaną też soundtrack w wersji cyfrowej.

Dla fanów produkcji DONTNOD – to grudniowa pozycja obowiązkowa.

Autorka: Sooze

Brak komentarzy