Dwudziestolecie Baldur's Gate II: Cienie Amn


Kontynuacja bestsellerowej gry Baldur's Gate obchodzi okrągły jubileusz.


Rozpoznawane przez graczy na całym świecie Baldur's Gate II: Cienie Amn właśnie skończyło 20 lat! 

Seria Baldur's Gate, pomimo upływu lat, w dalszym ciągu uzyskuje wysokie oceny we wszelkich internetowych serwisach o grach, m.in. metacritic.com, i wciąż cieszy się niegasnącą popularnością wśród wyjadaczy systemu Advanced Dungeons & Dragons, co zapewnia jej stałe miejsce w kanonie klasyki gatunku jako jednej z najlepszych gier cRPG wszechczasów. 

Dzięki promocji przygotowanej przez GOG.com cała seria w zremasterowanej wersji Enhanced Edition na PC dostępna jest obecnie ze zniżką 50%. Gry w obniżonej cenie można zdobyć do 28 września 2020 r., do godziny 15:00.

Baldur's Gate: Cienie Amn w dniu premiery na polskim rynku kosztowało 159 zł - w zamian otrzymywaliśmy przeszło sześćdziesiąt godzin podstawowej rozgrywki wraz z bonusową zawartością upakowanych na pięciu płytach CD. Obydwie części doczekały się rozbudowanych dodatków, które pozwoliły na wydłużenie rozgrywki o kilkadziesiąt godzin.

Obecnie trwają prace Larian Studios nad produkcją Baldur's Gate III, które zgodnie z zapowiedziami powinno ujrzeć światło dzienne we wczesnym dostępie już 30 września bieżącego roku. 


Autor: krolyczek

1 komentarz:

  1. BG to jedna z moich ulubionych serii, zaraz obok Falloutów :) Czekam na trzecią odsłonę!

    OdpowiedzUsuń