Fani żegnają Geralta. Premiera Pożegnania Białego Wilka już wkrótce!


Pożegnanie Białego Wilka
to projekt, na którego realizację fani serii czekają już od pewnego czasu.


Pierwsze gameplaye pojawiły się już dwa lata temu - od tego czasu wiele było spekulacji na temat tego, co zawierał będzie ten, przygotowany przez fanów dla fanów, dodatek. Data premiery dodatkowej przygody do Wiedźmina 2, mającej być swego rodzaju zamknięciem serii, kilkakrotnie się przesuwała.  13 września 2020 roku na kanał związany z tym fanowskim projektem trafił oficjalny zwiastun, na zakończeniu którego poznać możemy datę premiery.

 

Już 26 października będziemy mogli zagrać w zapowiedziane z dużym rozmachem rozszerzenie. Jak deklarują autorzy modyfikacji, będzie ono „kameralną przygodą” osadzoną w świecie Wiedźmina – stworzoną na podstawie Wiedźmina 2, lecz tak naprawdę przynależącą fabularnie do części trzeciej. W Pożegnaniu Białego Wilka spotkamy ponownie bohaterów całej serii, którzy zgromadzą się, by wspólnie świętować zaślubiny Geralta i Yenefer. Twórcy od początku deklarowali, że przygoda opierać się głównie na dialogach, jednak w zwiastunie dużo czasu poświęca się na zaprezentowanie scen walki, co pozwala wierzyć, że i ona będzie ważnym elementem rozgrywki. W dodatku niestety zabraknie dubbingu, który znacznie wydłużyłby czas produkcji.

 

Jak będzie naprawdę? Czy fanowska fabuła dorówna poziomem naszym ulubionym questom z Wiedźmina? I czy Geralt doczeka się swego własnego „długo i szczęśliwie”? Przekonamy się już na jesieni.

 

Autorka: Katarzyna „Dea” Mikołajczewska-Modrzejewska

Brak komentarzy