God of War Ragnarok: Znamy tłumaczenie run z zapowiedzi gryTajemnicze znaki rzucają trochę światła na czekającą nas przygodę.


Trailer nowej odsłony z serii God of War podczas ostatniego pokazu PlayStation5 rozpalił fanów Kratosa, którzy w zaprezentowanych runach od razu dopatrzyli się ciekawego Easter Egga. Kilka minut po zakończeniu prezentacji w sieci zaczęły krążyć tłumaczenia napisu, który znaczy nie mniej niż Ragnarok. Ale to, że znaczy również coś więcej, udało się rozgryźć jednemu z użytkowników Reddita dopiero niedawno.

Widoczne osiem symboli pochodzi z najstarszego alfabetu runicznego - Elder Futhark (Starszy Futhark). Składa się on z dwudziestu czterech run, które z biegiem czasu podzielono na trzy zestawy po osiem run. Każda taka część to Aett. Pierwszy zestaw zaczyna się od runy, która reprezentuje dźwięk "f", a więc nazwano go Freya's Aett - czyli Aett Frei. Kolejny - od dźwięku runy "H" - jest Aettem Heimdalla. Ostatni to Aett Tyra - od runy "t".

Ponieważ aż sześć run w napisie Ragnarok pochodzi z Aettu Frei, zaczęto podejrzewać, iż  właśnie Freja będzie główną przeciwniczką Kratosa w najnowszej odsłonie gry, a ich konflikt doprowadzi do zapowiadanego w mitologii końca świata.

Źródło: gadgetcrutches


Możliwe, że użyte runy całkowicie przypadkowo wskazują na Freję, ponieważ tylko z symboli z jej Aett można ułożyć słowo Ragnarok. Jednak mając w pamięci to, jak źle skończyła się znajomość Kratosa z Freją w poprzedniej części, oparcie osi fabuły na ich konflikcie w najnowszej nie powinno być zaskoczeniem. W jednej ze swoich historii, Mimir opowiada o tym, jak budowniczy murów Asgardu wyszeptał Frei coś, co Mimir uważa za sekret niezbędny do zniszczenia siedziby Odyna. Kratos, zabijając Baldura, przywołuje Fimbulwinter - trzyletnią zimę poprzedzającą Ragnarok. Wszystko zmierza więc ku zmierzchowi bogów.

God of War miał swoją premierę w kwietniu 2018 roku.

God of War Ragnarok zadebiutować ma w 2021 roku.

Trzy lata.

Przypadek? Nie sądzę.

Autorka: Maja Usagi


Brak komentarzy