Horizon Zero Dawn – gra, która sprzedała się prawie jak Wiedźmin 3: Dziki Gon

W trakcie pierwszego miesiąca po premierze sprzedało się siedemset szesnaście tysięcy kopii Horizon Zero Dawn. To prawie tak dużo, jak w przypadku Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

W lipcu pisałyśmy o dobrych wynikach przedsprzedaży. Gra została udostępniona na PC na platformach Steam i Epic Games Store siódmego sierpnia 2020 roku i zgodnie z przewidywaniami gracze przyjęli ją bardzo dobrze. Nie obyło się bez problemów, z którymi musieli się borykać – na przykład nie działała do końca płynnie, bywała nieostra i miała liczne błędy sprawiające, że wracało się do ekranu startowego. Jednak osiągnęła prawie tak dobry wynik jak ostatni Wiedźmin i poradziła sobie nawet lepiej niż Assassin's Creed: Odyssey czy Death Stranding.

Krążą plotki, że Sony będzie udostępniać na PC starsze gry, tak aby zachęcić graczy do kupowania PlayStation 5. Możemy więc trzymać kciuki, że więcej gier dedykowanych PlayStation pojawi się na platformach dostępnych też dla graczy nie korzystających z konsol. Jest to dość prawdopodobne, jeśli weźmie się pod uwagę, że już teraz gra wygenerowała zysk rzędu około stu milionów dolarów – a to dane tylko z jednego miesiąca. Kto by zrezygnował z takich pieniędzy?

Autorka: Kasika

Brak komentarzy