Jak podzielić społeczność graczy The Sims 4? Wystarczy stworzyć nowy pakiet rozgrywki!


Wyprawa na Batuu to kolejny pstryczek w nos od twórców gry.


Electronic Arts posiada pełnię praw do tworzenia gier opartych na uniwersum Star Wars. W Simsach ten motyw pojawia się chociażby pod postacią strojów halloweenowych, za pomocą których nasz mały Sim na jeden wieczór może stać się Mistrzem Yodą.

Decydując się na zakup nowego pakietu, gracze mogą brać czynny udział w życiu uniwersum Star Wars. Możliwe będzie stworzenie własnej unikalnej historii bazującej na przygodach na Skraju Galaktyki inspirowanej Star Wars: Galaxy’s Edge w Disneyland Resort i Walt Disney World Resort.

W nowym zwiastunie produkcji ukazane są zupełnie nowe doświadczenia dla graczy i Simów. Możemy zauważyć rzeczy, których dotychczas próżno było szukać w serii. Ekscytująca podróż po Batuu prezentuje dobrze znane elementy Gwiezdnych Wojen, w tym ikonicznych bohaterów uniwersum.

Jako nowi bywalcy tego świata Simowie mogą spotkać się z tamtejszymi mieszkańcami, by pojąć, dlaczego planeta nie jest podobna do żadnej innej i dowiedzieć się więcej o siłach walczących o kontrolę nad terenami Batuu. Celem Ruchu Oporu, Najwyższego Porządku i bandy Łotrów jest zdobycie przewagi nad resztą w Czarnej Iglicy.

Tylko od graczy i ich Simów zależy, kto wygra tę walkę. Wyruszając w ekscytujące misje, Simowie mogą zwiększać swoją reputację, odblokowywać ikoniczne artefakty, wyposażenie, nowe stroje i misje, które wpłyną na zmiany w świecie i mogą zaważyć na zwycięstwie jednej ze stron konfliktu. 

 

 
Jest i on - miecz świetlny. Dzięki nowemu pakietowi rozgrywki gracze mogą stworzyć najbardziej pożądaną broń w galaktyce. Dodatkowo każdy Sim będzie mógł dopasować do siebie własnego droida, który doskonale dotrzyma mu towarzystwa i pomoże w nawet najtrudniejszych misjach. Fani uniwersum będą mogli także latać kultowymi statkami kosmicznymi czy nawet próbować swoich sił w romansie ze szturmowcem.

Powracając do domu, Simowie mogą zabrać ze sobą niektóre dekoracje, przepisy inspirowane podróżami czy artefakty zdobyte na Batuu np. miecz świetlny czy droida. Po powrocie będą mogli także prowadzić amatorskie szkolenia ze sztuki posługiwania się mieczem świetlnym czy zagrać w partyjkę sabacca.

Czy cały pakiet rozgrywki poświęcony uniwersum to zbyt dużo? Zdania są podzielone. Niektóre komentarze i relacje, z którymi miałam styczność, negatywnie odnoszą się do najnowszego pomysłu twórców gry. Inne z kolei przepełnione są nadzieją na bardziej rozbudowaną rozgrywkę. Osobiście podoba mi się pomysł EA i mam nadzieję, że gra będzie tak fascynująca, jak ukazane jest to w trailerze.

Nowy pakiet rozgrywki pojawi się już 8 września.
Będzie dostępny na PC za pośrednictwem platform Origin i Steam oraz na PlayStation 4 i Xbox One.

Autorka: Adrianna "Adrelia" Frasz

Brak komentarzy