Pokemon GO zakończy wsparcie dla starszych smartfonów


Smutna wiadomość dla posiadaczy starszych systemów operacyjnych w swoich telefonach. Pokemon GO niedługo przestanie na nich działać. 


Gra polegająca na łapaniu Pokemonów w świecie rzeczywistym niedługo stanie się dla wielu graczy tylko wspomnieniem. Niantic poinformował, że tytuł przestanie funkcjonować na urządzeniach z systemem Android 5 oraz jego starszymi wersjami. Posiadacze iPhone’ów 5 i 6 również tego nie unikną, a tytuł utraci kompatybilność z hardwarem Apple na iOS 11 oraz starszymi wersjami

W najbliższej aktualizacji Pokemon GO, która zostanie opublikowana w październiku, zakończymy wsparcie dla Androida 5, iOS 10, iOS 11 oraz dla smartfonów iPhone 5s oraz iPhone 6. (...) 

Osoby z takim sprzętem nie będą już mogły od połowy października, gdy zostanie opublikowana aktualizacja 0.189, korzystać z Pokemon GO, łącznie z zebranymi PokeCoin czy przedmiotami na swoich kontach. Zachęcamy do przesiadki na nowsze urządzenia. Upewnijcie się, że zapisaliście swoje hasła, by zalogować się na nowym sprzęcie!

Nie jest to pocieszające - zwłaszcza dla osób, których na nowe urządzenia nie stać, więc nie dziwne, że aktualizacja spotkała się z duża krytyką

Zgodnie z powyższą wypowiedzią deweloperów, uaktualnienie zostanie wprowadzone w połowie października. 

Autorka: Nora

Brak komentarzy