10 funkcji Paralives, które zachwycą fanów serii The Sims


Paralives
to pozostający w produkcji projekt symulatora życia à la The Sims.


Już na pierwszy rzut oka widać, iż potencjał gry jest bardzo duży. Odpowiadający za całą produkcję Alex Massé stawia na pełną swobodę nie tylko w trybie budowania, ale również tworzenia postaci oraz samej rozgrywki. Parę słów pisaliśmy o tym tutaj.

W niniejszym artykule postaram się podsumować wszystkie funkcje, które zostały przez studio nie tyle obiecane, co już pokazane w wypuszczonych do Internetu filmikach. Przekonajcie się, jakie dziesięć rzeczy dane nam będzie zobaczyć w nadchodzącym Paralives!

  • Elastyczna personalizacja obiektów w grze. Tyczy się do przede wszystkim trybu budowania, gdzie możemy dowolnie powiększać meble i okna, modyfikować ich wysokość, szerokość oraz stawiać je w dowolnym miejscu na siatce. Jeden z pierwszych filmików, który pojawił się na fanpejdżu gry, pokazywał, jak efektownie możemy wpływać na kształt i wielkość okien oraz mebli.

  • Intuicyjny edytor. Obejrzawszy wszystkie materiały wypuszczone do sieci przez twórców, nie mamy wątpliwości, iż tryb budowania oraz tworzenia postaci jest bardzo prosty i przyjemny. Łapanie i przeciąganie obiektów jest intuicyjne, a możliwości mamy wiele. Jednym z przykładów jest modyfikowanie prostego łóżka nie tylko pod względem wielkości, ale również rozbudowanie go do formy dwuosobowej lub... piętrowej! Gra pozwala na wiele, wygląda na to, że ograniczać nas będzie tylko nasza wyobraźnia.

  • Otwarty świat z możliwością wydzielania działek. Fani Simsów z pewnością poczują powiew świeżości na myśl o swobodnym tworzeniu działek budowalnych na otwartej mapie. Po raz kolejny twórcy pokazują, jak bardzo liczy się dla nich podarowanie graczom wolności w tworzeniu!

  • Możliwość zamiany jednostek miary dla wygodniejszego budowania graczy z całego świata.  • Duże możliwości architektoniczne. Nasze budynki będziemy mogli zbudować wszędzie tam, gdzie jest możliwość wydzielenia działki - czyli praktycznie wszędzie. Pomieszczenia mogą mieć nieregularne kształty oraz podwyższenia poziomów wewnątrz jednego pokoju. Gra daje również narzędzia do budowania antresoli oraz szklanych dachów. Aż chce się już zacząć tworzenie pięknych loftów w Paralives

  • Możliwość ustawiania obiektów jeden na drugim. Kreatywność graczy jeszcze nigdy nie miała tak dużego pola do popisu! W Paralives możesz ustawić małą półkę na blacie, aby stworzyć zupełnie niepowtarzalne biurko i położyć na sobie kolejne elementy dekoracyjne, aby uzyskać niepowtarzalny, rzeczywisty efekt. W tej grze żaden mebel nie musi być taki sam!

  • Bogactwo wzorów i dekoracji. Wspomniałam o wygodnej personalizacji mebli, warto więc dodać, że wpływ mamy nie tylko na ich wielkość i ustawienie. Twórcy przygotowali wiele pięknych wzorów, dzięki którym zmodyfikujemy nasze meble. Możemy np. zmienić wygląd szafek kuchennych, łącznie z pozycją i kształtem klamek. Mamy również wpływ na kolor mebli, a nawet na taki szczegół jak... umieszczenie rolki papieru w uchwycie w “odpowiednią” stronę! Warto też dodać, że gra przygotowała dla nas wiele dekoracji związanych ze świętami kalendarzowymi. 

  • Tak jak w The Sims - będą zwierzaki.

  • Szczegółowy kreator postaci wraz z możliwością nadania nicka. Będziemy mieli wpływ na wiele aspektów ciała naszych postaci oraz na bardzo szczegółowe wycieniowanie ich włosów. Fani już teraz zachwycają się możliwością nadania postaciom koloru odrostów! Jeśli chodzi o efekt i styl postaci, z pewnością musimy jeszcze trochę poczekać na ostateczną wersję. Jednak już teraz jest czym się zachwycić!

  • Gra jest otwarcie przyjazna osobom LGBTQ+. Postacie w grze będzie można tworzyć z uwzględnieniem wielu aspektów ich tożsamości i osobowości. Ich życiowa historia będzie miała również bardzo duży wpływ na bohaterów.Nawet zagorzali fani gry The Sims zastanawiają się już chyba, czy nie byłoby warto sięgnąć po Paralives. Wygląda na to, że na rynek wchodzi gra, która naprawi wiele mankamentów TS! Miejmy nadzieję, że gra będzie tak dobra, jak wskazuje na to jej potencjał.

Zachęcamy Was do odwiedzania gry na Steamie, a jeśli macie ochotę popchnąć obiecujący projekt do przodu, tutaj znajdziecie Patreona młodych twórców.


Autorka: Alicja Grzesiowska

Brak komentarzy