Amazon Games wycofuje Crucible

Gra nikogo nie zachwyciła mimo licznych poprawek.Pamiętacie jeszcze, gdy  musieliśmy siedzieć w domu i ogrywaliśmy wszystko, co się napatoczyło? Otóż Crucible, pierwszy duży tytuł jaki wydał Amazon Games Studio, okazał się na tyle zły, że po kilku miesiącach zdecydowano o wyłączeniu serwerów gry.

Była to strzelanka nastawiona na drużynową grę PvP. Zapowiadała się całkiem dobrze, ale…no właśnie. W dość krótkim czasie zrezygnowało z niej mnóstwo osób, co przełożyło się na długie oczekiwanie na mecz. Ludzie wskazywali również na nudny, niczym się nie wyróżniający gameplay, techniczne niedopracowanie oraz słabą grafikę. W lipcu tytuł wrócił do zamkniętej wersji beta. Miał on zostać poprawiony dzięki sugestiom graczy, jednak nawet to go nie uratowało. 

Mimo powszechnie niepochlebnej opinii, Crucible zyskało swoje grono fanów, którzy z przykrością przyjęli informację od Amazon Games na temat wyłączenia serwerów, co nastąpi 9 listopada 2020 o 21:00. Do tego czasu na Discordzie oraz w samej grze będą odbywać się ostateczne testy i pewna celebracja tych ostatnich dni w Crucible. W strzelance występowały mikropłatności, które, co ciekawe, nie wpływały na rozgrywkę. Kupować można było jedynie skórki. Jednak twórcy i tak postanowili zwrócić wszystkie pieniądze graczom, którzy je wydali.


Nie zniechęcając się porażką pierwszej produkcji, w przyszłym roku dostaniemy od Amazon Games Studio nowe MMO z otwartym światem: New World. Gracze mają nadzieję, że tym razem studio dopracuje tytuł nim wypuści go w świat.

Autorka: Agnieszka "Ai xun" Białas

Brak komentarzy