Cyberpunk 2077: styl i moda w Night City


Czwarty odcinek serii Night City Wire podzielony był na dwa główne tematy. Oto drugi z nich.


Nocne Miasto to nie tylko futurystyczna zabudowa, szybkie fury czy niebezpieczne bronie. To także osobliwi mieszkańcy, dzielący się na różne grupy społeczne i łączący niepowtarzalnym wyczuciem stylu.

W 2077 króluje kicz. Paleta neonowych odcieni różów i zieleni, tony chromu, a nawet świecące tatuaże to tylko namiastka tego, co na nas czeka. A jak mówi lektor na nagraniu, "funkcjonalność jest na drugim miejscu".

Jeśli ogólnodostępne ubrania nie są wystarczająco krzykliwe, można również wypróbować neokicz. Ten styl dostępny jest dla najbogatszych obywateli, którzy mogą pozwolić sobie na wysokiej jakości ubrania - np. futra zamiast plastikowych kurtek lub całe ciało pokryte odblaskowym metalem. 

Chcesz trochę stonować? Postaw na entropizm, styl rodem z dziejącej się obecnie pandemii - powyciągane koszulki, spodnie dresowe i cokolwiek jest pod ręką. "Wygląd? Kogo to obchodzi?" - pyta retorycznie lektor.

I w końcu, jeśli pracujesz w korporacji, możesz spróbować stylu neomilitarnego. To dużo ciężkich szarości i czerni z dziwnie wyciętymi kołnierzykami. Wiadomość z tego stroju jest jasna: jestem zimny, bogaty i nie można mi ufać.Premiera gry Cyberpunk 2077 już 19 listopada.

Autorka: Maja Usagi

Brak komentarzy