Czy niezależna gra może osiągnąć milionową sprzedaż?

 


Najlepszym przykładem jest studio Lo-Fi, które sprzedało grę Kenshi w łącznej liczbie ponad miliona egzemplarzy na wszystkich platformach, na których była dostępna.Kenshi to niezależna mieszanka gatunków RPG i RTS z otwartym światem. Przestrzeń do przemierzenia jest ogromna, jednak poruszanie się po niej jest bardzo przyjemne dzięki mechanikom wykorzystanym m.in. w serii Fallout. Co więcej, otoczenie żyje, co najlepiej widać po postaciach niezależnych.


Jedną z zalet gry jest możliwość stworzenia każdej postaci, która dołącza do kilkuosobowej drużyny gracza. Oprócz tego Kenshi pozwala na zakładanie bazy, a także systematyczne budowanie ekwipunku. Od gracza również zależy fakt, czy uda mu się pokonać postawione przed nim wyzwania i jak z nich wyjdzie. Produkcja nie narzuca żadnej drogi - możemy zarówno stanąć po dobrej stronie, jak i zejść na złą ścieżkę. Wybór należy tylko do nas.

Kenshi ukazała się w 2018 roku w wersji na komputery osobiste, zaś obecnie studio pracuje nad kontynuacją. Data premiery jednak pozostaje nieznana.


Autorka: Ambroszka 

Brak komentarzy