Nagrody dla gier związanych z LGBTQ na The Gayming Awards 2021

Społeczność LGBTQ+ związana z grami dostanie swoją ceremonię z nagrodami.W ostatnim czasie coraz częściej w popkulturze spotykamy się z postaciami czy innymi treściami, które mają związek ze społecznością LGBTQ+. Oczywiście trend widać nie tylko w serialach czy książkach, ale również grach. Dlatego w przyszłym roku swój debiut będzie mieć The Gayming Awards.

Konkurs ten jest inicjatywą Gayming Magazine, pierwszego na świecie czasopisma o grach zawierających treści LGBTQ+, które działa od 2019 roku w Wielkiej Brytanii. Magazyn szybko stał się znany, a założyciele cieszą się, że pomimo krótkiej działalności była ona na tyle owocna by już dwa lata później fundować nagrody i obdarzać nimi deweloperów, wydawców i inne osoby z branży gier za ich pracę.

The Gayming Awards to pierwsza taka ceremonia, której celem ukazanie jest wszystkiego, co najlepsze w grach z treściami LGBTQ+. Chodzi o to, aby uczcić osiągnięcia światowego przemysłu gier w reprezentowaniu i promowaniu świata LGBTQ+ poprzez gry wideo.

Zapytacie „Kto zadecyduje o wygranej?”. Cóż, zależy to od kategorii. Jury składać się będzie z dwudziestu osób pochodzących z różnych miejsc na Ziemi, ale głos nasz, publiczności, będzie się liczył przy dwóch ostatnich nagrodach. Poniżej znajdziecie listę wszystkich z nich.

·        Gra Roku (sponsorowana przez EA Games)

·        * Nagroda "Authentic Representation" (sponsorowana przez Green Man Gaming)

·        * Najlepsza postać LGBTQ+

·        * Najlepsza narracja LGBTQ+

·        * Najlepsza gra niezależna LGBTQ+

·        * Nagroda za różnorodność branżową (sponsorowana przez Square Enix)

·        * Nagroda specjalna

·        * Najlepszy Streamer LGBTQ+

·        * Nagroda czytelników magazynu Gayming.

Brane pod uwagę będą wszystkie gry, które wyszły w 2020. Głosowanie odbędzie się na przełomie listopada i grudnia obecnego roku zaś zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród transmitowanej na żywo 24 lutego 2021 roku o godzinie 20:00, a poprowadzi ją Suzi Ruffell, która jest znanym brytyjskim komikiem o orientacji homoseksualnej.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat całego eventu, zachęcamy do zajrzenia na stronę Gayming Magazine

Autorka: Agnieszka "Ai xun" Białas

Brak komentarzy