Nowy mod do Skyrima – zapowiedź Skyrim: Extended CutW 2021 powstanie nowy mod do The Elder Scrolls V: Skyrim. Projekt nazwany Skyrim: Extended Cut zapowiada wydłużenie trzeciego aktu gry, więcej opcji przyjaźni, romansowania, rozwój frakcji i wiele innych.


Pamiętacie jeszcze godziny spędzone w Skyrimie na wykonywaniu questów, zabijaniu smoków, nakładaniu ludziom wiader na głowy i urozmaicaniu sobie rozgrywki poprzez dodawanie niezliczonej ilości modów? Oto nadchodzi kolejny z nich!

Mimo że The Elder Scrolls V: Skyrim ma już swoje lata, to jego fenomen nie gaśnie. W duchu kultowości tej gry powstaje kolejna modyfikacja – Skyrim: Extended Cut. Zapytacie: „Co tam można jeszcze dodać do tej rozgrywki skoro mamy już deszcz lokomotyw czy kraby w cylindrach?”. Otóż nowy mod ma rozwinąć główny wątek fabularny. Ponadto zostaną wprowadzone nowe questy, wątki i lokacje. Twórcy rozbudują frakcję Ostrzy, połączą DLC Dragonbron z główną linią fabularną, dadzą nam więcej postaci, z którymi będziemy mogli wchodzić w interakcje i spotkamy więcej atrakcji w Czarnej Przystani. Zadania poboczne będą miały wyraźniejszy wpływ na główną fabułę.

Wszelkie zmiany w przygodach Smoczego Dziecięcia mają być zgodne z historią świata, a Skyrim: Extended Cut będzie kompatybilny z większością innych modów. Całe przedsięwzięcie zapowiada się bardzo profesjonalnie, zupełnie jakbyśmy dostali jakieś DLC od Bethesda Game Studios. Pojawi się nawet angielski dubbing! Moderzy podkreślają, że starają się, abyśmy podczas gry mieli podobne odczucia, jakich doświadczamy podczas gry w Dragon Age’a czy Wiedźmina, ale pilnują również, by modyfikacja zachowała klimat Skyrima. Twórcy uważają, że prace idą obecnie bardzo dobrze, nie zamierzają przebudowywać całej gry, a więc pomimo ogromu nowych rzeczy, jakie chcą wprowadzić, nie przewidują przerwania projektu z powodu przewyższenia zamiarów nad swoje siły.

Poniżej znajdziecie zapowiedź, po której sami możecie ocenić, czy jest na co czekać do 2021 roku.Co ciekawe, jeśli chcielibyście mieć swój udział w powstawaniu Skyrim: Extended Cut, zajrzyjcie na tę stronę. Poszukiwani są dodatkowi scenarzyści, projektanci poziomów i inni. Może akurat uda Wam się dołożyć cegiełkę do gry, którą tak lubicie.

Autorka: Agnieszka "Ai xun" Białas 

Brak komentarzy