Problemy z Baldur's Gate 3?

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę!


Baldur's Gate 3 zadebiutował dzisiaj we wczesnym dostępie na Steamie, GOGu oraz w usłudze Google Stadia. Już od godziny 19:00 możemy cieszyć się kolejną odsłoną klasycznej serii gier RPG, na którą czekaliśmy aż 20 lat! Jakkolwiek nadal szokuje sam czas oczekiwania, tak podane na platformie Valve wymagania sprzętowe, a konkretnie - ilość potrzebnego miejsca, również wprowadzają odrobinę zamętu.

150 GB! Taka waga nowej produkcji Larian Studios została podana w wymaganiach systemowych, jednak nie jest to do końca prawdą.

Gra zajmie w rzeczywistości około 80 GB, reszta miejsca ma zostać "zarezerwowana" na patche i DLC. W końcu to gra we wczesnym dostępie, więc spodziewamy się zmian i rozbudowy. Co ciekawe na platformie GOG widnieje inna waga gry - około 70 GB. 

Producenci obiecują naprawdę ogrom rozgrywki jak na wczesny dostęp. Dostajemy Akt 1 kampanii, którego pierwsze przejście może zająć aż 25 godzin. Dodatkowo twórcy postarali się o prawdziwą nieliniowość, więc można przechodzić fabułę wielokrotnie i przeżywać wszystko na różne sposoby. Kwestia ras oraz klas została opisana wczoraj na naszym portalu w krótkim podsumowaniu wiadomości o BG3 - odnośnik do wpisu znajduje się tutaj.

Cena za Baldur's Gate 3 to 199 zł - dość przyzwoicie jak na ten tytuł oraz Larian Studios. 

Autorka: Natalia Par

Brak komentarzy