Resident Evil: Village – wywiad z twórcami odsłania nowe szczegóły


Japoński tygodnik Famitsu uchyla rąbka tajemnicy.

  

Resident Evil Village to jedna z najciekawszych pozycji ogłoszonych na streamie PlayStation 5, do tej pory nie dostaliśmy jednak żadnych dalszych informacji – oprócz tego, że gra jest skończona w 60%. Parę dni temu nowe wydanie Famitsu, japońskiego tygodnika o grach, opublikowało wywiad z Tsuyoshim Kandą i Peterem Fabiano, twórcami Resident Evil: Village. Przetłumaczony artykuł znalazł się na Twitterze, a fani serii dostali nowy materiał do rozwijania swoich spekulacji.

  
Twórcy potwierdzili, że w Ethan Winters – poprzednio główny bohater Resident Evil 7, teraz protagonista RE: Village - zostaje zabrany do tytułowej wioski przez Chrisa Redfielda, kluczową postać z poprzednich gier. Dlaczego tam są i co dzieje się po ich przyjeździe – nie mamy pojęcia. Wiemy tylko, że w nieznanych jeszcze okolicznościach Ethan traci przytomność, a wybudza się dopiero po bliżej nieokreślonym czasie, stając twarzą w twarz z paranormalnymi zdarzeniami.

 

Wioska z RE: Village wydaje się być miejscem pełnym mrocznej magii, okultyzmu i przesądów. Na screenshotach z gry, opublikowanych przez Famitsu, widzimy mieszkańców wioski modlących się w kole, otoczonych wilkołakopodobnymi stworami. Rola wilkołaków nie jest jeszcze znana -  krążą spekulacje, że wioska prowadzi wilkołaczy kult, uważając je za bóstwa – twórcy wyjaśnili jednak, że stwory nie są w stanie mówić, trzymają się w stadach i, choć mogą używać broni, mają zwierzęcą mentalność.

 

Na kolejnych screenshotach widzimy też mieszkańca w długim płaszczu, który przypomniał fanom  o sprzedawcy-włóczędze z Resident Evil 4. Twórcy odmówili podzielenia się szczegółami, potwierdzili jednak, że będzie to wędrowny sprzedawca – jak jego odpowiednik z RE4 – a życie Ethana będzie w dużej mierze zależało od niego.

 

Dorzucili także, że Capcom stara się znaleźć sposób na wydanie nowych gier na obecne konsole – PS4 i Xbox One – nie mogą jednak obiecać, że Village nie będzie ekskluzywną pozycją next gen.


Premiera Resident Evil 8: Village jest planowana na 2021 rok na platformach: PC, PS5 i Xbox Series X.


Autorka: Sooze

Brak komentarzy