SONY wyjaśnia wsteczną kompatybilność dla PlayStation 5PlayStation 5, które ukaże się już w listopadzie, ma posiadać wsteczną kompatybilność z poprzednią konsolą a Sony wreszcie dokładniej ujawnia jak będzie to właściwie działać.
Rzeczą, którą wiemy już od jakiegoś czasu jest ilość dostępnych tytułów PS4 na PS5. Jak na razie jest to zbiór ponad czterech tysięcy gier, z czego niektóre dostaną funkcję "Speed Booster", która spowoduje wyższą lub płynniejszą częstotliwość odświeżania obrazu. Czego nie było wiadomo, choć można się było tego spodziewać, to nieoczekiwane zachowania oraz błędy podczas gry oraz niedostępność niektórych funkcji na nowszej konsoli. Jakich? Tego dowiemy się najprawdopodobniej w późniejszym czasie. 

Ciekawym faktem jest możliwość grania w tytuły PS4, dedykowanym dla starszej konsoli DUALSCHOCK 4 ale nie będzie on już kompatybilny z tytułami przygotowanym dla najnowszej generacji.

Niestety, pomimo, że wsteczna kompatybilność oferuje ogromną bibliotekę to nie we wszytko będzie można na "piątce" grać. Oto tytuły, które są jak na razie dedykowane tylko dla PS4:

  1. DWVR
  2. Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
  3. TT Isle of Man - Ride on the Edge 2
  4. Just Deal With It!
  5. Shadow Complex Remastered
  6. Robinson: The Journey
  7. We Sing
  8. Hitman Go: Definitive Edition
  9. Shadwen
  10. Joe's Diner
Jak zapewnia SONY, powyższa lista może ulec zmianie oraz nie obejmuje demo, aplikacji i mediów związanych z grami.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej szczegółów dotyczących wstecznej kompatybilności (np. jak zainstalować cyfrową bibliotekę PS4 na PS5) kliknijcie w ten link.

Izabella "Neko" Kremer

Brak komentarzy